Estetik Cerrahi

Estetik Cerrahi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik Burun Operasyonu (Rinoplasti-Rhinoplasty):
Estetik amaçlı burun düzeltme  ameliyatı tüm Dünya’da en çok yapılan estetik operasyonlardan birisidir. Rinoplastide burun her yönüyle ele alınır ancak dğer yüz yapılarıyla uyum çok önemlidir.  Rinoplasti planlarken yüz profili de değerlendirilmelidir. Alın burun birleşim bölgesinin uyumu, burun boyu, burun yüksekliği, burun dudak arası mesfe , çenenin geri veya ön planda olması  operasyonun başarısını çok etkiler. Bu nedenle rinoplasti yalnız burun estetiği olarak değil yüz profiloplastisi olarak ele alınmalıdır. 

Yüz Germe (Face lifting):
Yüz germe operasyonu  şakak bölgesi saçlı deri içerisinden kulak üst bölüme inen, kulak hemen ön bölümünden devam ederek kulak memesi altından kulak arkasına ulaşan, saçlı deri içerisinde 2-3 cm ilerleyen kesi ile yapılır. İnce olarak yüz derisi kaldırılır ve deri fazlalıkları çıkarılır. Yüz derisi altındaki ince adele ve destek tabakası gerildikten sonra yüz derisi kenarları dikilir.

Karın Germe (Liposuction):
Tam karın germe operasyonunda göbek hizasından Sezeryan kesi hattına kadar olan sarkmış ve fazla deri ve deri altı çıkartılır. Klasik teknikte yanlarda kaburga seviyelerine kadar karın derisi kaldırılır. Lipoabdominoplasti ( ilpoosakşın ile birlikte uygulanan abdominoplasti ) tekniğinde karın derisi göbek hizasına kadar kaldırılır. Üstte kalan deri altındaki yağ dokuları liposakşın tekniği ile alınarak karın derisi inceltilir. Karın yan bölgelerindeki yağ dokuları da liposakşın tekniği ile alınarak belin şekil alması sağlanır. Karın orta hattının her iki yanında bulunan adeleler ( rektus abdominus adeleleri ) orta hatta yaklaştırılarak karın duvarı güçlendirilir. . 

 

 

 facebook paylaşım